Ev Taşırken Pratik Bilgi ve Çözümler
Ev taşırken pratik bilgi ve çözümler

Yakın zamanda yeni bir eve taşınmayı mı planlıyorsunuz? Profesyoneller tarafından sunulan taşınma ipuçları ve püf noktalarına göz atın.

Yakın zamanda bir ev satın almış ya da bir kira sözleşmesi imzalamış olabilirsiniz, zor kısmı (yeni bir ev bulmak) çoktan aştınız. Ancak hazırlıksızsanız, toparlanıp yeni evinize yerleşmek parkta bir yürüyüş olmayacak.

Kolay bir evden eve nakliyat hizmeti istiyorsanız Enakliyat Pratik teklifini hemen hesaplayıp istersen rezervasyon yapabilirsin.

Evinizi Enakliyat Pratik İle Taşıyın

Zorlukları unutun, sabit fiyat garatisi ve premium nakliyat sigortası ile kolayca taşın.

Yeni bir eve taşınmak heyecan verici olsa da, mükemmel bir son dakika paketleme fırtınası, son dakika plan değişikliklerine veya işin ehli olmayan bir nakliyat firmasının gizli maliyetlerine hazır olmak önemlidir.

Taşınmayı krizler sonrası ertelemek kolaydır, ancak maliyetleri epey arttıracak bir tercihtir. Bu nedenle bu süreci basit ve stressiz hale getirmenize yardımcı olmak için, en iyi ev taşıma ipuçlarını toplam için profesyonellere danıştık.

Sizin için profesyonellerden aldığımız en iyi öneriler ışığında en önemli üç madde şöyle sıralandı:

 1. Firma Seçimi
 2. Firma Müşteri Yorumları
 3. Firma Fiyat Teklifi

Firma Seçimi Neden Bu Kadar Önemli?

Tavsiye aldığımız profesyonellerin hepsi ilk seçenek için firma seçimini önerdir. Gerekçeleri ise iyi bir taşınma deneyimi için olmazsa olmazın işin ehli bir firma seçmek olduğunu söyledi.

İşini severek yapan ve müşteri memnuniyetine önem veren bir firma ile işe başlamak her zaman daha kolay olacaktır.

Aksi ve müşteri memnuniyeti umursamayan bir firma seçtikten sonra tabiri caizse “ağzınızla kuş tutsanız” bu taşınma istediğiniz gibi geçmeyecektir. Böyle bir durumda diğer tavsiye ve tedbirler işe yaramayacaktır.

Firma seçim işini profesyonellere bırakın ve hemen Enakliyat Pratik teklifinizi hesaplayın.

Evden Eve Nakliyat Firması İle Çalışmak

“İnsanlar ortalama yedi yılda bir taşınırken, bir taşınma şirketi bunu her gün yapıyor. Profesyonel bir taşınma şirketinden hizmet almak, fiziksel ve zihinsel olarak o kadar eşyayı iki ev arasında taşımak size çok ağır gelebilir.

Profesyonel nakliyat şirketleri, mobilyaların nasıl düzgün şekilde sarılacağını, dar merdiven boşlukları ve kapılardan nasıl taşınacağını iyi bilirler. Ayrıca en fazla yerden tasarruf etmek ve nakliye sırasında mobilyaların güvenliğini sağlamak için kamyona nasıl düzgün şekilde istifleneceğini bilir.

Taşınmak, yaşadığımız en stresli şeylerden biri ve taşınan bir şirketi işe almak bu stresi azaltmaya yardımcı olacak ve aynı zamanda size zaman kazandıracak ve zaman paradır. Taşınan bir şirketi işe almak, çabayı en aza indirmek, verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde yeni bir eve taşınmak istiyorsanız da önemlidir.

Bir kamyon kiralamak ve arkadaşları işe almak küçük, yerel hareketler için bir seçenektir ancak kesinlikle uzun mesafeli hareketler, büyük hareketler veya aile hareketleri için ideal değildir. Çok fazla boş zamanız yoksa ve kendi başına veya bazı arkadaşları taşınmaya yardım etmiyorsa, bir nakliyat firmasından hizmet almak mutlak bir zorunluluktur.

Firma Müşteri Yorumları

Tavsiye aldığımız profesyonellerin büyük çoğunluğu ikinci seçenek için firma müşteri yorumlarını inceleme konusunda hem fikir oldular.

Enakliyat Pratik olarak 10 yıllık evden eve nakliyat sektör tecrübesi ile 35.000 den fazla firma müşteri yorumları ile size en iyi firmaları seçiyoruz.

Taşınma sonrası sizden de hizmet aldığınız firma hakkında yorumlarınızı alıyor ve firmalarımızı bu yorumlar ışığında eğitiyor ve destekliyoruz. Böylece size sürekli en iyi hizmeti verebileceğimize inanıyoruz.

Firma Fiyat Teklifleri

Bu öneriyi ileten tüm profesyoneller bu öneriyi iletirken şunun farkında oldukları için tercihi bu seçenekten yana kullandı.

Firmalar bazen sizi ikna etmek için uygun teklifler verebiliyor. Bu teklif aslında işin yapılamayacağı bir fiyat…

Fiyata itirazlar çoğunlukla taşınma günü dile getirilir. Bu itirazlar yüksek sesle dile getirildiğinde bazen taşınmalar iptal edilir. Son dakika değişiklikleri ve iptaller genellikle daha pahalıya neden olur.

Taşınma günü fiyat arttırımları müşterilerin en fazla şikayetçi olduğu konuların başında gelir.

Sizin için öneriler aldığımız profesyonellere en iyi tavsiyelerini sorduk işle listesi:

Evden eve nakliyat için en iyi tavsiyeniz nedir?

1. Firma Hakkında Araştırma yapın: Nakliyat frması tercihinizi yapmadan önce ödevinizi yapmak için zaman ayırın ve en fazla önem verdiğiniz soruları sormaktan çekinmeyin. Eşyalarınız için yapılacak sigorta poliçe örneği ve kapsamı hakkında bilgi alın. Nakliyat firmanın sizin için rezervasyon yaptığından emin olmak için taşınma tarihi yaklaştıkça hatırlatma için firma ile görüşün.

2. Erken rezervasyon yapın: Size en uygun gün için iyi bir nakliyat firması bulmak için, iki ila dört hafta önceden rezervasyon yapmanızı öneririz.

3. Vaktinden önce nakliyat firmalarının hangi hizmetleri vermediğini öğrenin: Yasal olarak firmaların taşıyamadığı eşyalar, firmaların vermediği hizmetler, bitki ve çiçek taşımaları ile canlıların taşınması için taşınma gügünden önce bilgi edinin.

Aşağıdaki hizmetler özel bir anlaşma olmadığı sürece nakliyat firmaları için standart hizmet kapsamında değildir. Bu hizmetleri istiyorsanız firmadan bilgi almayı ihmal etmeyin.

 • Matkapla duvar delme gerektiren montaj işleri,
 • Korniş ve stor perde montaj işleri,
 • Sökülen avizelerin yeni evdeki montajı,
 • Farklı adresten eşya alma veya eşya bırakma,
 • Elektrik, su ve tesisat işleri, klima, kombi, termosifon ve çanak anten demontaj montaj işleri.

Aşağıdaki eşya, bitki ve canlıların taşınması özel bir anlaşma olmadığı sürece standart hizmet kapsamı dışındadır:

 • Hayvan, çiçek ve bitkiler, kasa, piyano taşınması.
 • Ev eşyası niteliğinde olmayan eşyalar (odun, kömür).
 • Tehlikeli maddelerin (silah, tüp, gaz vb) taşınması.

İnsanların Taşınırken Yaptığı Yaygın Hatalar Nelerdir?

Bir numaralı hata, nakliyat firması tercihinde seçici olmamak. Eşyalarınızı emanet ettiğiniz şirketi araştırmalısınız.

Taşınma sırasında maruz kalabileceğiniz tüm ek ücretler hakkında bilgi sahibi olun. Örneğin, nakliyat kamyonu konutunuzun girişinin yakınına park edemezse ve 30 metreden fazla eşya taşıma mesafesi olursa, bunun için ek ücret talep edecekler.

Evinizin bulunduğu sokağı bu gözle inceleyin ve resimlerini çekip firma ile paylaşın. Eğer site içinde oturuyorsanız site yönetimi ve güvenlikten daha önce gerçekleşen taşımalarda yaşanan aksilikler ve kurallar için bilgi alın.

Yeni eve yerleşmenin stressiz yollarından bazılarını sizin için listeledik:

1. Son dakikada paketlemenin çılgın telaşını önlemek için taşıma tarihinizi netleştirince paketlemeye başlayın. Bu, eşyaların hasar görmesi veya yanlış sınıflandırılması ve etiketlenmesi riskini azaltacaktır.

2. Koli ve paketleme malzemeleri biriktirmeye başlayın. Bu, her şeyin uygun bir yere sahip olmasını sağlayacak, nereye gideceğini ve nasıl taşınacağını düşünerek zaman ve enerji harcamanıza gerek kalmayacak.

3. Uzun süre hiç kullanmadığınız ve artık gereksiz olduğunu düşündüğünüz eşyalardan kurtulmak için taşınmayı iyi bir temizlik fırsatı için kullanın.

4. Paketlemeye sık sık kullanmadığınız eşyalardan başlayın. Örneğin yazsa yazlık elbiselerden başlayın. Gümüşlük içleri ve kitaplarda ilk paketlenecek eşyalardan olabilir.

5. Taşınacağınız gün yaklaştıkça evin bir odasını paketlenecek eşyaların depolanması için kullanın. Hazırladığınız kolileri bu odaya dizin. Böylece eviniz çok kalabalık olmadan taşınma gününe gelmiş olursunuz.

6. Taşınmadan önce toplayacağınız son eşyalar, günlük mutfak eşyalarınız, yatak odanız ve banyo eşyalarınız olacaktır. Yeni evinizde de bu eşyaları ilk önce kolilerden çıkarın.

Yakın zamanda taşındınız mı? Sizde en iyi nakliyat ipuçlarınızı aşağıdaki yorumlarda paylaşın!

Diğer yazılar: Mecidiyeköy evden eve nakliyat

Bugün Sadece 2 Dakikada Online Rezervasyon Yapın

İstediğin hizmetleri seç anında nakliyat fiyatını gör, rezervasyon yap, sabit fiyat garantisi ile kolayca taşın. 

İlgili Makaleler

Evden Eve Nakliyat Fiyat Al

Evden Eve Nakliyat Fiyat Al

Anında evden eve nakliyat fiyat almak istersen Hemen Fiyat Hesaplama linkine tıklayıp taşınma detayı ve istediğin...

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This