İstanbul Ankara Evden Eve Nakliyat
istanbul ankara evden eve nakliyat

İstanbul Ankara evden eve nakliyat için veya Ankara İstanbul evden eve nakliyat için eşyalarınızın emin ellerde olmasını isterseniz Enakliyat Pratik fiyatınızı hemen hesaplayın.

İstediğiniz hizmetleri seçin ve nakliyat fiyatınızı anında görün, rezervasyon yaparak eşyalarınızı en iyi nakliyat firmaları ile İstanbul Ankara arasında taşınsın.

Evinizi Enakliyat Pratik İle Taşıyın

Zorlukları unutun, sabit fiyat garatisi ve premium nakliyat sigortası ile kolayca taşın.

İstanbul ve Ankara evden eve nakliyat için en önemli iki şehir veya iki pazar konumundadır. Bu iki şehir arası taşınırken ihtiyaç duyabileceğiniz her detayı bu yazımızda özetledik. Başlıklar halinde detaylı olarak açıklayacağız okumaya devam.

Başlıklar:

 • İstanbul Ankara Evden Eve Nakliyat Fiyatları
 • Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri
 • Şehirler Arası Nakliyat İçin Enakliyat Pratik Farkı
 • Örnek Sözleşme ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul Ankara Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Farklı ilçelere yapılan farklı oda sayısına ve hizmetlere göre örnek fiyatları inceleyebilirsiniz. Sizde kendi taşınmanız için fiyat hesaplamak isterseniz Hemen Fiyat Hesapla linki ile fiyatınızı anında görebilirsiniz.

İstediğin hizmetleri seç anında nakliyat fiyatını gör, rezervasyon yap, sabit fiyat garantisi ile kolayca taşın.

Evden eve nakliyat sektöründeki en kapsamlı nakliyat sigortasını her taşınma için yapıyoruz. Böylece eşyalarınızı tüm risklere karşı koruma altına alarak taşımasını gerçekleştiriyoruz.

Örnek fiyatlar için aşağıdaki Ankara İstanbul arasında gerçekleştirilen taşımalara ait fiyatları inceleyebilirsiniz. Fikir vermesi dileğiyle… Tüm fiyatlara 50.000 TL teminatlı nakliyat sigortası dahildir.

Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

İster Ankara İstanbul olsun ister başka iki şehir arasında, şehirler arası evden eve nakliyat her zaman daha stresli daha problemli bir süreçtir.

Problemin ana kaynağı anlaştığınız firmanın kendisi taşımaya gelmediği gibi, son dakika çok ilgilenmeden işi başka bir firmaya devretmesidir. Bu süreçte taşınmaya gelecek firma tüm problemler için ilk anlaştığınız firmayı suçlayacağı için fiyat arttırımları dahil diğer hizmetlerin eksik yapılması dahil birçok aksilik çıkarmakta pek üşenmeyecektir.

Bu aksilikler taşınanın iptali ve yeni firma bulma arayışı ile son dakika teklif alma daha pahalıya mal olacaktır.

Enakliyat Pratik ile böyle senaryolar ile karşılaşmaz, sabit fiyat garantisi ile rahatça taşınırsınız. Taşınma gününden önce taşımayı yapacak firma seçilir ve hazırlanan Pratik Nakliyat Dosyanız firma ile paylaşılır.

Sektördeki en kapsamlı evden eve nakliyat sözleşmesi ile kolayca taşınmanız yapılır. Sözleşmeniz rezervasyon onayı ile hazırlanır ve sizinle paylaşılır. Böylece hem haklarınızı bilir, hemde alacağınız hizmet konusunda net bir fikir sahibi olursunuz.

Eğer Enakliyat Pratik ile taşınmıyorsanız aşağıdaki tavsiyeleri uygulamanızı öneriyoruz. Enakliyat Pratik tüm taşımalarında standart haline getirdiği Pratik Nakliyat Dosyanız ile her detayı öğrenip sizi bilgilendirir ve yazılı hale getir.

Bilgi Paylaşımı

İstanbul Ankara evden eve nakliyat için nakliyat firmasının bilmesi gereken önemli detaylar vardır. Bu detayların eksiksiz firma ile paylaşılması lazım. Taşınan biri olarak siz bilmeseniz bile nakliyat firmasının size sorup öğrenmesi lazım, ancak birçok firma bu detayları sormayı ihmal eder. Siz ihmal etmeyin.

Aksi durumda taşınma günü eksik bilgi paylaşımı yapılan detaylar karşınıza ekstra maliyet olarak çıkacaktır.

“Ama firma bana pek bir şey sormadı bende paylaşmak istemiyorum” demeyin. İşte her firmanın müşterisine sorması gereken en temel sorular. Firma sormuyorsa siz cevaplayıp nakliyat firmanız ile paylaşın.

 1. Evinizin oda sayısı nedir? Ne kadar eşyanız var? (Eşya resimleri ve eşya listesi)
 2. Kaçıncı katta oturuyorsunuz, yeni ev kaçıncı katta?
 3. Asansör kullanılabiliyor mu bina yönetiminden izin aldınız mı?
 4. Site içinde oturuyorsanız site taşınma kuralları nelerdir?
 5. Nakliyat kamyonu olduğunuz sokağa girebiliyor mu, ev ile kamyon arasında eşya taşıma mesafesi var mı?
 6. Eşyanızın resimlerini, bina merdiveni ve sokak resimlerini çekip gönderin?
 7. Daha önceki taşınmayı yapan kamyonun büyüklüğü nedir o taşımaya göre eşyalarınız fazla mı az mı?
 8. Bu eve taşınırken herhangi bir sorun yaşadınız mı? Bu sefer için önlem almak istiyoruz.
 9. Evinizde kasa, piyano veya özel yapılmış montaj demontajı zor olan mobilya var mı?
 10. Siz hangi eşyaları paketlediniz veya paketlemeyi düşündüğünüz eşyalar nelerdir?
 11. Duvar delme içeren montaj işleriniz var mı?
 12. Stor perde ve korniş montaj hizmeti var mı?

Bu soruların hepsi nakliyat firmasının size doğru bir fiyat ve iyi bir hizmet vermesi için çok önemli, bu nedenle cevaplarının bilinmesi ve yazılı olarak paylaşılması gerekli.

Evet, her soruyu kendi taşınmanız için cevaplayın ve yazılı olarak nakliyat firması ile paylaşın. Evden eve nakliyat süresince “Söz uçar yazı kalır” atasözünü aklınızdan hiç çıkarmayın.

Bir evden eve nakliyat sözleşmesi hazırlayacaksanız bu sorularıda sözleşmeye cevapları ile eklemenizi tavsiye ederiz.

Firma Hakkında Bilgi Toplama

Taşınmak için seçeceğiniz nakliyat firmasını tanımaya çalışın. Bunun için biraz araştırma yapmanız gerekli.

Ancak bu konuda tecrübeli değilseniz işiniz çok kolay değil.

Bu aşamada toplayacağınız bilgiler genel bilgiler olacak, bu bilgiler ışığında nakliyat işini hangi firmaya vermeniz gerektiğini daha iyi tespit edebilirsiniz. Ayrıca biraz araştırma yaptığınızda gerçekten kötü hizmet veren firmaların bazıları size hizmet vermek istemeyecektir. Birçok tecrübe ile kanıtlanmış bir gerçektir.

Öğrenmenizi istediğimiz bilgiler:

 1. Firmanın kamyonları var mı? Varsa internette resimlerine ulaşmaya çalışın.
 2. Firma yetki belgesine sahip mi?
 3. Daha önce yaptığı nakliye işlerine ait görseller var mı?
 4. Şehirler arası evden eve nakliyat yapıyor mu?
 5. Firma hakkında topladığınız bilgileri değerlendirin.

Bu bilgileri internet ve sosyal medya sitelerinde yapmanızı öneriyoruz.

Bilgi toplam önemlidir ancak hakkında internet ve sosyal medya sitelerinde hiç bilgi bulamadığım ve gerçekten üst düzey hizmet veren birçok evden eve nakliyat firması ile tanıştık ve hala çalışmaya devam ediyoruz.

Biz böyle firmaları üye nakliyat firmalarımızın bize önerileri ile veya yine öğrendiğimiz hakkında bilgi bulamadığımız firmaları diğer üyelerimizden teyit ederek çalışmaya karar veriyoruz.

Sizde bu farklı hizmetten yararlanmak isterseniz Enakliyat Pratik fiyatınızı hemen hesaplayıp rezervasyon yapın.

Nakliyat Sigortası Olmadan Taşınmayın

İstanbul Ankara evden eve nakliyat veya şehirler arası nakliyat için doğru bilinmesi önemli bir diğer konu da sigortalı taşımacılık konusudur.

Yapılan her nakliyat sigortası aynı teminatları içermiyor bunu bilin. Eğer sigortalı nakliyat olduğunu söylüyorsa firma sizinle nakliyat poliçesini paylaşmalı, yani siz taşınırken elinizde sizin bilgilerinizi ve taşınmanın yapıldığı iki güzergah ile kamyon plakalarını içeren poliçeniz olmalı.

Elinizde sigorta poliçeniz yoksa bu taşıma çok büyük bir ihtimal ile sigortasız olarak gerçekleşiyor demek.

Taşınan insanların büyük çoğunluğu yapılan sigortanın her şartta eşyayı koruyacaklarını düşünüyor.

Hatta hasar gören eşyalar için sigorta eksperi gelip inceleyecek ve hasar ödemesi yapılacak gibi yalanlara inanabiliyorlar.

en kapsamlı nakliyat sigortası

Nakliyat sektöründe yapılan sigortaların büyük çoğunluğu sadece kamyonun kaza yapması durumunda özetle eşyalarınızın tamamının hasar görmesi halini kapsadığını bilin. Bu sigorta Kamyon Klozu olarak geçer ve teminat sadece kamyon kaza yapması gibi durumlarda geçerlidir.

Nakliyat sigortasının priminin düşük olması nedeniyle böyle bir riske girmek yerine 70 TL ye nakliyat sigortanızı yaptırabilirsiniz. Sigortasız kesinlikle taşınmayın.

Enakliyat Pratik premium nakliyat sigortası ise kamyon klozu + yükleme, boşaltma ve aktarma aşamalarındaki tüm riskleri teminat altına alır. 50.000 TL teminatlı sigorta sadece 125 TL ve gerçek nakliyat sigortası dedikleri sigorta bu olsa gerek.

Enakliyat Pratik taşınma günü poliçenizi sizinle paylaşır ve taşınma sigortalı olarak gerçekleştirilir.

Erken Rezervasyon Yapın

Ankara İstanbul arasında taşınmaya karar verir vermez çalışmaya başlayın.

Belki daha aylar var taşınma tarihine ama şimdiden ufak ufak çalışmalar ile süreci hem çok fazla kolaylaştıracak hemde daha fazla tasarruf etme imkanı bulacaksınız.

Şehirler arası evden eve nakliyat için bir nakliyeci seçip rezervasyon yapmayı son günlere hatta son haftaya bırakmayın.

En az 2 hafta önceden bir nakliyat firması ile taşınma günü için rezervasyon yapın. 4 hafta önceden firma seçimi yapmak her zaman daha iyi olacaktır. Daha uzun süreleri tercih etmeyin evden eve nakliyat firmaları böyle durumlarda fiyat arttırımına gidebiliyor.

Geç rezervasyon size daha fazla maliyet ve daha az seçenek demek. Son günlere bırakınca atık kim uygunsa onu tercih etmek durumunda kalacaksınız. Ancak iyi bir taşınma için tercihi sizin yapmamız lazım. Bazı firmaları eleyerek tercih yapmanız lazım.

Şehirler Arası Nakliyat İçin Enakliyat Pratik Farkı

Yukarıda sıraladığımız tüm tavsiyeleri uygulayacak deneyimli bir temsilci ve 10 yıllık sektör tecrübesi ile rahat bir nakliyat deneyimi ile kolayca taşınabilirsiniz.

İstediğiniz hizmetler ve eşyanızın durumunda göre hangi firmanın size iyi hizmet vereceğini bilir.

Hangi nakliyat firması şehirler arası taşıma yapar hangisi yapmaz, aracının ölçülerine kadar ve daha çok çalıştığı güergahlara kadar detaylı bilgiye sahip bir temsilci önderliğinde hiç olmadığı kadar rahat bir Ankara İstanbul evden eve nakliyat hizeti alabilirsiniz.

Evinizi Enakliyat Pratik İle Taşıyın

Zorlukları unutun, sabit fiyat garatisi ve premium nakliyat sigortası ile kolayca taşın.

Mobilyalarınızın durumuna göre bile firma tercihimizi değiştirebiliriz. Sizin kendi başınıza bu detaylara hakim olmanız çok zor. Deneyimli bir ekibin desteği ile stresli ve zor olan şehirlerarası nakliyat işini kolaylaştır.

Örnek Sözleşme ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evden eve nakliyat için anlaşmalar genellikle nakliyat firmaları arasında yapılan telefon görüşmeleri ile neticelenir.

Anlaşılan detayların yazılı hale getirilmesi veya karşılıklı sözleşme imzalayarak taşınmalar çok çok azdır.

Telefon görüşmesi sonrası anlaşır firma eve geldiğinde taşıma başlamadan sözleşme yaparız diye düşünebilirsiniz. Ancak sözleşme imzalamak bu süreçte de çok kolay olmuyor. Sözleşme yapalım dediğinizde bazı firmaların tepki bile gösterdiğini görebilirsiniz.

Halbuki Türk Ticaret Kanunu sözleşme yapma sorumluluğunu nakliyat firmasına yüklemişken, firmalar bunu yapmayı hala alışkanlık haline getirmedi maalesef…

Enakliyat Pratik sizin için evden eve nakliyat sektöründeki en kapsamlı sözleşmeyi hazırladı incelemenizi öneriyorum. İlk sayfasına ait görseli aşağıda bulabilirsiniz.

Evden eve nakliyat sözleşmesinde karşılıklı anlaştığınız detaylar ve alacağınız hizmetlerin yazılı olmasına önem verin.

Hazırladığımız sözleşmeyi üşenmeyip baştan sonra kadar okuyabilirseniz aslında evden eve nakliyat sürecinde ihtiyaç duyduğunuz tüm detaylara hakim olmuş olacaksınız.

Bugün Sadece 2 Dakikada Online Rezervasyon Yapın

İstediğin hizmetleri seç anında nakliyat fiyatını gör, rezervasyon yap, sabit fiyat garantisi ile kolayca taşın. 

İlgili Makaleler

Evden Eve Nakliyat Fiyat Al

Evden Eve Nakliyat Fiyat Al

Anında evden eve nakliyat fiyat almak istersen Hemen Fiyat Hesaplama linkine tıklayıp taşınma detayı ve istediğin...

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This