Ev Taşıma Fiyatları
ev taşıma fiyatları

Ev taşımaya karar veren herkesini ilk merak ettiği detay ev taşıma fiyatlarıdır.

İster şehir içi ev taşıyın, isterseniz şehirlerarası ev taşıyın hemen taşınma fiyatınızı öğrenip kolayca rezervasyon yapabilirsiniz.

İstediğin hizmetleri seç anında nakliyat fiyatını gör, rezervasyon yap, sabit fiyat garantisi ile kolayca taşın.

Ev taşıma fiyatlarını etkileyen unsurları tek tek açıklamadan önce hemen yukarıdaki hemen fiyat hesapla butonu ile kendiniz için ev taşıma fiyatınızı öğrenebilirsiniz.

Ev taşıma fiyatları sezonsal olarak çok fazla farklılık gösterebiliyor. Taşınmaya karar verdiğinizde sektördeki hareketlilik durumu taşınma fiyatını doğrudan etkileyecektir.

Örneğin eğer öğretmen ataması veya memurların atamasını çok olduğu bir zaman dilimine rastladıysanız şehirlerarası ev taşıma fiyatları %30 veya %40 daha pahalı olacaktır.

Şehir içi ev taşıma fiyatları da bu yoğunluktan nasibini alır. Fiyatlar azda olsa artış trendine girer.

Bu sene temmuz ayında bayramdan önce fiyatlar bir önceki yıla göre hafta sonları neredeyse 100% artış gösterdi. Bu artış oranı hem şehir içi taşımalara hemde şehirlerarası taşımalara yansıdı.

Ortalama Ev Taşıma Fiyatları

Şehir İçi Ortalama Ev Taşıma Fiyatları

Oda SayısıOrtalama Ev Taşıma Fiyatları
1+1₺ 900 – 1400
2+1₺ 1400 – 2000
3+1₺ 1700 – 2550

Şehir içi taşımalar için eşya miktarı ve istenen hizmetler ile eşyanın indirilip çıkarılacağı katlar ve ev ile kamyon arası eşya taşıma mesafeleri fiyatları etkilen en önemli unsurlardır diyebiliriz.

Şehirlerarası Ortalama Ev Taşıma Fiyatları

Mesafe (km)Ortalama Ev Taşıma Fiyatları 2+1 Ev İçin
0-250₺ 1800 – 2250
250-500₺ 2200 – 2800
500-750₺ 2800 – 4400
750-1000₺ 4000 – 5000
1000-1500₺ 4500 – 5800
1500-1900₺ 5500 – 7500

Şehirlerarası taşımada firmaları genellikle parsiyel taşımacılık seçeneğini kullanır. Böylece fiyatlar nispetten daha uygun olabiliyor. Parsiyel taşıma aynı kamyon ile 2 ev eşyası veya bir ev eşyası ve parça eşya taşınarak masrafların bölüşülmesi sağlanır.

Sadece benim eşyalarım taşınsın derseniz tüm bu masrafları tek başınıza karşılayacaksınız demek. Buda fiyatları biraz daha yukarı çekecektir. Oran olarak %30 -%40 daha yüksek fiyatlar alacağınız anlamına gelir.

Ev taşıma fiyatlarını etkileyen unsurları ise söyle sıralayabiliriz:

1- Taşınacak Evin Oda Sayısı

Taşınmak için nakliyat fiyatı istediğinizde ilk veya ikinci en önemli soru “Taşınacak evin oda sayısı nedir?” olacaktır.

Bu soru ile öğrenilmek istenen detay eşyanın hacmi konusunda bilgi edinmektir. Bu soruya 3+1 diye cevap verdiğinizde nakliyat firması şu olasılıkları değerlendirir;

 • 4 nakliyat işçisi götüreceğim
 • Küçük aracı değil 6 teker büyük kasalı olanı götürelim
 • En az 40-60 koli götürelim
 • Yeterince balonlu naylon ve ambalaj kağıdı götürelim

Bu tercihlere göre aşağı yukarı bir fiyat oluşmaya başlar. Evin oda sayısı her zaman önemli bir detaydır. Bu detayı eksik veya yanlış paylaştığında taşınma günü kriz çıkabilir. Buna özen gösterin.

Evimin bir odası boş bu nedenle eksik söyledim demeyin. Bu durum hiçbir nakliyecinin kabullenmediği krizlere neden olabilir benden söylemesi…

2- Eşyalar Nereden Nereye Taşınacak

Bu detay bazen birinci sırada bazende ikinci sıradadır. Şehir içi taşımalarda mesafe 50 km daha fazla değilse fiyatlara çok bir etkisi yoktur. Ancak şehirlerarası evden eve nakliyat için olmazsa olmazdır. İlçenin farklı çıkması bile krizlere neden olabilir.

Şehir içi için aynı ilçe veya aynı mahalle içi taşımalarda mesafe nakliyat fiyatını neredeyse hiç etkilemez.

Şehirlerarası evden eve nakliyat için mesafe en büyük gider kalemidir. Bir firma size İstanbul Ankara için fiyat teklifi verirken sadece gidiş yol maliyetlerini hesaplamaz. Birde geri dönüş maliyetini hesaplar çünkü geri dönüş için yük bulamama veya yük için bekleyeceği günlerini maliyetini de hesaplayarak fiyat verir.

500 km mesafeye taşınıyorsanız sadece bu mesafe için fiyat hesaplamak gerçekçi olmayacaktır.

3- Paketleme Hizmeti

Evden eve nakliyat sektöründe paketleme hizmeti için en çok tercih edilen üç seçeneği söyle sıralayabiliriz.

 • Kolileme işlerini ben yaparım firma mobilya ve beyaz eşyaları paketleyip montaj demontaj yapsın.
 • Tüm paketleme montaj demontaj işlerini nakliyat firması yapsın.
 • Tüm paketleme montaj demontaj işlerini ben yaparım.

Bu seçeneklere göre nakliyat fiyatı yeniden hesaplanacaktır. Benim favori seçeneğim 2. seçenek çünkü birinci senek için bende koli ve paketleme malzemesi için harcama yapacağım. Ayrıca epey zaman harcayacağım için alacağım indirimin çok bir anlamı yok.

İlk iki seçeneğin fiyat farkı şehir içi için eşya miktarına göre 250 TL den başlar. Eğer çok fazla koli ve paketleme malzemesi ihtiyacınız yoksa, 300 TL fark olsa paketlemeyi siz yaparsanız 150 TL de siz harcayacak böylece fark 150 TL ye düşecektir. Ben bu durumda firmanın paketlemeyi yapmasını tercih ederim.

4- Eşyanın İndirilip Çıkarılacağı Katlar

Her iki evin bulunduğu katlar ve eşyanın nasıl indirilip çıkarılacağı evden eve nakliyat fiyatlarını önemli ölçüde etkiler. Evinizde asansör bulunması ve eşya taşımaya izin verilmesi durumunda nispetten daha uygun fiyatlar alabilirsiniz.

Eşyanın çıkarılacağı veya indirileceği katlar 6 ve üstü olduğunda nakliyat fiyatını önemli ölçüde etkiler. Taşıma için ilave taşıma işçisi veya bina çevresi uygunsa modüler asansör kurulumu tercih edilebilir.

5- Asansörlü Nakliyat Hizmeti

Modüler asansör hizmeti fiyatları şehirden şehre göre farklılıklar gösterir. Modüler asansör yüksek katlar için fiyatların yükselmesini önler ve kolaylaştırır.

 • İstanbul’da modüler asansör kiralama ücretleri ₺ 400 – 600 arasındadır.
 • Ankara’da modüler asansör kiralama ücretleri ₺ 250 – 350 arasındadır.
 • İzmir’de ise ₺ 200 – 300 arasındadır.

6- Nakliyat Sigortası

Taşınırken olası risklere karşı eşyanızı sigortalamak isterseniz. Nakliyat sigortası yapmanız gerekir.

Sektördeki en kapsamlı evden eve nakliyat sigortasını Enakliyat Pratik farkı ile hizmetinize sunuyoruz. 50 Bin TL’lik teminat bedelli sigorta sadece 125 TL böylece eşyalarınızı tüm risklere karşı koruma altına alabilirsiniz.

Nakliyat sektöründe var olan sigorta ise sadece kamyonun kaza yapması durumunda devreye girer. Bu sigorta poliçesinin fiyatı ise 50 TL den başlamaktadır.

Enakliyat Pratik’in sunduğu nakliyat sigorta poliçesi ise kamyon kaza yapması dahil olmak üzere yükleme, boşaltma ve aktarma aşamasındaki risklere karşıda eşyalarınızı koruma altına alır.

7- Diğer Hizmetler

Taşınırken ihtiyaç duyacağınız aşağıdaki hizmetler standart hizmet kapsamında değerlendirilmez.

 • Matkapla duvar delme gerektiren montaj işleri,
 • Korniş ve stor perde montaj işleri,
 • Sökülen avizelerin yeni evdeki montajı,
 • Farklı adresten eşya alma veya eşya bırakma,
 • Elektrik, su ve tesisat işleri, klima, kombi, termosifon ve çanak anten demontaj montaj işleri.

Aşağıdaki eşya, bitki ve canlıların taşınması da standart hizmet kapsamı dışındadır:

 • Hayvan, çiçek ve bitkiler, kasa, piyano, ev eşyası niteliğinde (odun, kömür) olmayan eşyalar.
 • Tehlikeli maddelerin (silah, tüp, gaz vb) taşınması.

Bu hizmetlerin bazılarını her nakliyat firması vermez ayrıca hepsi için farkı fiyat tarifeleri uygulanmaktadır. Teklif aşamasında istediğiniz hizmetler için teklif isterseniz daha uygun fiyatlara bu hizmetleri alabilirsiniz.

8- Kamyon İle Ev Arası Eşya Taşıma Mesafesi

Eviniz site içinde bulunuyor ve siteye kamyon girişi mümkün değilse ev ile kamyon arası eşya taşıma mesafesi nakliyat fiyatını epey etkileyecektir.

Ev ile kamyon arası eşya taşıma mesafesi 30 metreden fazla ise nakliyat firmaları genellikle ilave ücret talep eder.

Bu mesafede yük taşıyan nakliyat işçileri daha fazla ödeme alacak ve mesafenin durumuna göre nakliyat işçisi sayısı arttırılacaktır. Bu durum hem şehir içi hemde şehirlerarası evden eve nakliyat için ciddi bir maliyet oluşturacaktır.

 • Evinizin bulunduğu sokağa nakliyat kamyona girebiliyor mu?
 • Evin önünde kamyon park alanı mevcut mu?
 • Site giriş kapısı kamyon için engel oluşturur mu?

Bu soruları taşınma gününden önce kendinize sorun ve cevapları için biraz çaba sarf edin. Öğrendiğiniz durumları nakliyat firmanız ile paylaşın. Böylece taşınma günü sürprizler ile karşılaşmazsınız.

9 – Rezervasyon Zamanı

Erken firma seçimi yapmak her zaman daha uygun evden eve nakliyat fiyatları demek. Son dakikaya bıraktığınız zaman fiyatlar yükseleceği gibi istediğiniz gibi bir nakliyat firması bulmakta zorlaşacaktır.

Şehir içi taşımalar için en az 2 hafta önceden rezervasyon yapmanızı öneriyoruz.

Şehirlerarası evden eve nakliyat için en az 4 hafta önceden rezervasyon yapmalısınız.

Çoğu kişinin Mayıs ve Eylül ayları arasında taşındığını unutmayın, bu nedenle nakliyat firmanızı taşınma tarihinden en az dört hafta önce rezerve etmek iyi bir tercih olacaktır. Ne kadar erken rezervasyon yaparsanız, sizin için en uygun günü ve saati bulma olasılığınız ve deneyimli bir ekip edinme olasılığınız o kadar artar.

Taşınmak için en ucuz günler Salı-Perşembe günleridir. Yaz sezonu dışında (Ekim-Nisan), genellikle sadece bir ile iki hafta önceden rezervasyon yapmak uygun olabilir.

Evinizi Enakliyat Pratik İle Taşıyın

Zorlukları unutun, sabit fiyat garatisi ve premium nakliyat sigortası ile kolayca taşın.

Enakliyat Pratik İle Taşın

Taşınma söz konusu olduğunda, maliyetlerinizi sınırlamanın (ve akıl sağlığınızı korumanın) en iyi yolu Enakliyat Pratik ile taşınmaktır. Sabit fiyat garantisi ile ne ödeyeceğinizi bilir, sürpriz ödemler ile karşılaşmaz, premium nakliyat sigortası ile eşyalarınızı tüm risklere karşı koruma altına alın kolayca taşının.

İstediğiniz hizmetleri seçin hemen taşınma fiyatınızı görün, rezervasyon yapın Enakliyat Pratik Danışmanızın desteği ile rahat bir taşınmaya ilk adımı atın. Hemen fiyat hesapla.

Bugün Sadece 2 Dakikada Online Rezervasyon Yapın

İstediğin hizmetleri seç anında nakliyat fiyatını gör, rezervasyon yap, sabit fiyat garantisi ile kolayca taşın. 

İlgili Makaleler

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This